RATARE MONUMENTALĂ în Fiorentina vs Benfica. Marco Benassi s-a făcut de râs și și-a bătut joc de o ocazie rarisimă, provocând isterie pe Internet (VIDEO)

Publicat: 26 07. 2019, 11:23

Fotbalul ne surprinde din nou, deși vara este în toi, iar marile echipe ale Europei au intrat în pauza competițională. Meciul amical dintre Fiorentina și Benfica Lisabona ne-a oferit ceea ce pare a fi de departe ratarea anului.

Partida a avut loc la New Jersey, pe Red Bull Arena, în cadrul turneului amical International Champions Cup, care reunește cele mai grele nume ale „bătrânului continent”. Totuși, nu rezultatul final și nici măcar partida nu au fost în centrul atenției, ci mai degrabă o ratare monumentală marca Marco Benassi.

Fotbalistul echipei „viola” a reușit contraperformanța de a trimite peste poartă din șase metri, deși buturile erau complet descoperite în acel moment. Scorul era 1-1 în acel moment, iar a doua repriză abia începuse. În cele din urmă, Benfica s-a impus, scor 2-1.