Radu Drăgușin, criticat de presa din Anglia după neatenția de la golul primit de Tottenham: „Părea ruginit”

Publicat: 19 09. 2024, 11:48
Sursa foto: Hepta.ro / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Radu Drăgușin a fost integralist în victoria obținută de Tottenham la Convetry în Cupa Ligii Angliei, scor 2-1, dar prestația românului a fost criticată de presa engleză.

Radu Drăgușin, neatenție la golul primit de Tottenham

Fundașul naționalei a greșit la primul gol al meciului, în minutul 63, când Coventry a punctat prin Thomas-Asante la capătul centrării lui Bassette, potrivit GSP.

Radu Drăgușin nici nu a stat aproape de adversar pentru a bloca assist-ul, nici nu s-a poziționat pe linie cu coechipierii săi pentru a-l ține în ofsaid pe marcatorul oaspeților.

„Părea ruginit”

Radu Drăgușin a primit nota 5 din partea jurnaliștilor englezi.

„Radu Drăgușin 5. Ocazional tremura când avea mingea în fața presiunii lui Coventry și părea ruginit”, au scris cei de la standard.co.uk.

„Radu Drăgușin: Românul s-a chinuit să țină pasul cu Bassette, care a tras peste poartă, în minutele de dinainte de pauză. 5”, au scris și cei de la spurs-web.com.