`Racheta românească`: Mitriță i-a ÎNNEBUNIT pe americani cu un gol FABULOS (VIDEO)

Publicat: 23 02. 2019, 13:36

Alexandru Mitriță (24 de ani) a reușit un gol de vis pentru New York City, în meciul amical disputat în compania celor de la Nashville SC, care s-a jucat vineri dimineață și s-a încheiat cu scorul de 2-0, potrivit gsp.ro.

Internaționalul român a ieșit la rampă în minutul 40, când a luat pe cont propriu o acțiune și, după ce a înșirat doi adversari, l-a executat pe portarul de la Nasvhille de la mai bine de 20 de metri distanță.

Mitriță, care a jucat 76 de minute în acest meci, a ajuns, astfel, la al doilea gol într-o partidă amicală, după ce pe 8 februarie înscria la debutul jucat împotriva celor de la AIK Stockholm. Potrivit gsp.ro, americanii au explodat după noua reușită a lui Mitriță, numindu-l „racheta românească”.

Emisia video va porni imediat. Daca aveti un ad blocker activ va rugam dezactivati-l.