Olanda învinge Mexic, scor 2-1, în optimile Cupei Mondiale 2014: Batavii vor juca în sferturi cu învingătoarea dintre Costa Rica și Grecia

Olanda a reușit o victorie spectaculoasă, duminică seară, în optimile Cupei Mondiale 2014, învingând selecționata Mexicului cu scorul de 2-1.
Pentru Olanda au marcat Sneijder ’88 şi Huntelaar ’90+4 (penalti), iar pentru Mexic a înscris Giovani dos Santos, în minutul 48.

La acest meci a avut loc prima pauza de hidratare oficială, în minutul 30, iar a doua pauză în minutul 75.

În sferturile de finală, Olanda va întâlni învingătoarea din meciul dintre Costa Rica şi Grecia.