Luis Garcia explică de ce l-a adus pe Ianis Hagi pe teren în ultimele cinci minute ale meciului cu Valencia

Publicat: 03 09. 2023, 16:13
Actualizat: 03 09. 2023, 16:14

Antrenorului de la Alaves a explicat de l-a adus pe teren pe Ianis Hagi  în ultimele cinci minute ale meciului cu Valencia.

Deși existau zvonuri că românul ar urma să fie titular, mai ales după ce a primit numărul 10, Hagi JR. a fost introdus abia în minutul 87 la debutul pentru Alaves. Întrebat de ce a luat această decizie la finalul partidei, tehnicianul iberic a explicat că românul mai are foarte multe de învățat.

„Creşte în pregătire de la o zi la alta, totuşi îi lipsesc automatismele şi alte lucruri”, a declarat Luis Garcia, antrenorul lui Alaves, după victoria cu Valencia, potrivit prosport.ro.

Alaves s-a impus pe teren propriu împotriva celor de la Valencia cu scorul de 1-0, grație unui autogol semnat de Cenk Ozkacar în minutul 6. Formația lui Gică Hagi a ratat și o lovitură de la 11 metri în minutul 5, prin Kike Garcia.
Echipa antrenată de Luis Garcia ocupă locul 10 în clasamentul din La Liga, cu 6 puncte.