Kosovo a învins naționala Ciprului, scor 4-0, în grupa României din Liga Națiunilor

Foto simbol: Pixabay

Kosovo a învins luni, în deplasare, scor 4-0, echipa naţională a Ciprului, într-un meci din grupa României în Liga Naţiunilor.

Vedat Muriqi a deschis scorul încă din minutul 9, când a transformat un penalti, iar în minutul 21 acelaşi jucător a marcat pentru 2-0.

În minutul 33, Muriqi i-a cerut arbitrului să oprească meciul după ce a sesizat două bannere în tribună: ”Kosovo e Serbia” și ”Cipru e Grecia”, scrise cu un font nazist. Poliția a intervenit și a scos bannerele de pe teren, iar partida a continuat, potrivit sport.ro.

Albion Rrahmani a înscris al treilea gol al oaspeţilor, în minutul 48.

Scorul final a fost stabilit de Lumbardh Dellova, în minutul 55.

Kosovo a adunat primele trei puncte în grupa C2 a Diviziei C din Liga Naţiunilor, acolo unde evoluează în aceeaşi grupă cu România.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`
Ultima oră
12:17 - Amenințarea unui general rus: „Lovim ținte militare din România, Polonia și Bulgaria, dacă Ucrainei i se va permite să tragă rachete cu rază lungă”
12:15 - Moarte suspectă într-un hotel din Capitală. O femeie a fost găsită fără suflare în camera de hotel
12:12 - UE plănuiește împrumuturi de până la 40 miliarde de euro pentru Ucraina, după ce Ungaria a blocat împrumutul comun cu SUA
11:56 - Țara din Europa unde salariul mediu este de 6.118 de euro pe lună. Cerințele pe care oamenii trebuie să le îndeplinească pentru a se angaja
11:55 - Nelu Tătaru, detalii despre situația din Vaslui în urma inundațiilor: „Sunt peste 250 de case care au fost afectate”
11:49 - Primarul din Galați, Ionuț Pucheanu, despre inundațiile din județ: La 150 de l/mp, chiar 280 l/mp în unele zone, e greu de crezut că o formă de amenajare hidrografică le-ar fi putut ține piept (VIDEO)
11:49 - În timp ce Europa Centrală și de Est se luptă cu inundațiile, Portugalia evacuează sate și închide autostrăzi din cauza incendiilor mortale
11:36 - România a obținut în premieră poziția de vicepreședinte al Comisiei Europene. Marcel Ciolacu: Portofoliul pentru Competențe și Educație, Locuri de muncă și drepturi sociale este unul major, care va administra o cincime din bugetul UE
11:30 - Un bărbat şi o femeie sunt cercetaţi pentru contrabandă după ce polițiștii au găsit acasă sute de mii de țigări și o tonă de alcool
11:18 - Andrei Rațiu, declarat omul meciului în campionatul Spaniei. Românul a marcat un gol extrem de important pentru Rayo