Irina Begu s-a calificat în sferturile turneului de la Palermo, după meciul cu Arantxa Rus

Publicat: 17 07. 2024, 22:55
Sursa Foto: Hepta.ro

Irina Begu s-a calificat în sferturile turneului WTA de la Palermo, după ce s-a impus superb în fața Arantxei Rus, scor 6-2, 7-5.

Irina Begu, calificare în sferturile turneului de la Palermo

Irina Begu (142 WTA) s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale turneului de 250 de puncte WTA de la Palermo. Românca s-a impus în fața Arantxei Rus, locul 62 mondial, scor 6-2, 7-5.

Acum, Irina Begu se pregătește pentru Jocurile Olimpice de la Paris, cea mai importantă competiție sportivă a lumii, scrie Eurosport.

După 39 de minute de joc, Irina Begu a trecut prima manșă în dreptul său, scor 6-2.

La finalul celui de-al doilea set, Românca s-a impus superb, scor 7-5.

Competiția din Italia este dotată cu premii totale de 232.244 de euro, iar în runda viitoare Begu o va întâlni pe învingătoarea partidei Erika Andreeva – Ann Li, duel programat joi.