Încă o dublă pentru Messi la Inter Miami. Argentinianul a ajuns la 7 goluri în 4 meciuri (VIDEO)

Publicat: 07 08. 2023, 11:04

Inter Miami s-a calificat în sferturile Leagues Cup, după un meci dramatic cu FC Dallas în care argentinianul Lionel Messi a înscris două goluri, informează GSP.

Messi, 2 goluri pentru Inter Miami în meciul cu FC Dallas

Meciul a fost decis la penalty-uri, după 4-4 în timpul regulamentar și 5-3 la loviturile de departajare.

Leo Messi a deschis scorul în minutul 6, însă FC Dallas a marcat în minutele 37 și 45, prin Quignon și Kamungo, și a intrat la pauză în avantaj.

În startul reprizei secunde s-a marcat de 3 ori în 5 minute: Velasco a făcut 3-1, Cremaschi a redus din diferență, dar FC Dallas a făcut 4-2, după autogolul lui Taylor.

Inter Miami a egalat în ultimele minute. S-a făcut 4-3 în minutul 80, după autogolul lui Farfan, iar Messi a făcut dubla în minutul 85. Inter Miami s-a impus în cele din urmă la penalty-uri.

Astfel, Lionel Messi a ajuns la 7 goluri în 4 meciuri pentru Inter Miami.