EURO 2016: România – Ungaria, scor 1-1, pe Arena Națională

Publicat: 11 10. 2014, 20:55

România a remizat sâmbătă seara, pe Arena Națională, cu naționala Ungariei, scor 1-1, în preliminariile EURO 2016.

Pentru țara noastră a înscris Raul Rusescu,  în minutul 44, în timp ce pentru unguri a marcat Balazs Dzsudzsak, în minutul 82.

Atât Ungaria, în prima repriză, cât şi România, în cea de-a doua, au avut câte un gol anulat, de fiecare dată pentru ofsaid.

România: Tătărușanu – Chiricheș, Goian (Gardoş ‘5), D. Grigore, Raț – Hoban, Pintilii – Maxim (Stancu ’84), Chipciu, Sânmărtean (Tănase ’66) – Rusescu. Antrenor: Victor Pițurcă

Ungaria: Kiraly – J. Varga, Juhasz, Korcsmar, Kadar – A. Elek, Stieber – Lovrencsics (Simon ’63), Gera (Tozser ’77), Dzsudzsak – Szalai. Andtenor: Pal Dardai.

La meci au asistat peste 48.000 de spectatori, între care aproximativ 2.000 de fani unguri.