Dinamo a învins Concordia Chiajna, scor 3-1, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

Publicat: 21 07. 2014, 23:51

Echipa Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast, după ce a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia Concordia Chiajna, meciul contând pentru optimile competiţiei.

Pentru Concordia a marcat Olberdam ’19, iar pentru Dinamo au marcat Bilinski ’27, Lazăr ’51, Boubacar ’78 (penalti), transmite Mediafax.

Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Stan, Reljic, Maftei, Dragarsky, Bucurică – Băjenaru, N. Roşu (Dina ’58), Olberdam – Boldrin (Serediuc ’68), Wellington (Timov ’82). Antrenor: Marius Şumudică

Dinamo: Marc – Fai (Şerban ’61), Durimel, Ad. Popa, Grecu – Boubacar, Elton – Rotariu (Gavrilă ’82), Bărboianu, V. Lazăr – Bilinski (Lemac ’89). Antrenor: Flavius Stoican