CSA Steaua a câștigat derby-ul cu Dinamo de pe Arena Națională, scor 2-1, într-o atmosferă incendiară, cu peste 15.000 de spectatori

Publicat: 09 09. 2022, 23:47
Actualizat: 09 09. 2022, 23:52
Mult zbucium, puțin fotbal, sursă foto: captură YT

În căutarea istoriei pierdute, Dinamo a căpătat curaj și a atacat poarta noilor rivali, doar că Alexandru Pop (29), reluare cu capul, și Iglesias (40), șut sănătos de la marginea careului, doar au încălzit atmosfera în tabăra, destul de apatică în prima repriză, a „câinilor”.

Mult zbucium, puțin fotbal

Cam așa se poate traduce prima parte de pe Național Arena, comentează gsp. Noroc cu atmosfera, cu adevărat de derby, oferită din tribune.

Finalul reprizei, destul de caraghios, a salvat primul act al piesei. Ce cadou a putut primi Ghezali (41), după o pasă a lui Bordușanu, Drăghici împiedicându-se penibil, Dincă alunecând și el, iar dinamovistul chiar nu avea ce face altceva decât să marcheze un gol atât de simplu.

Finalul de meci a fost liniștit pe teren și dominat de corul stelist în tribune.