Barajul de calificare pentru CE 2012: Irlanda și Cehia, calificate la turneul final

Publicat: 15 11. 2011, 23:44

Naționala Cehiei și reprezentativa Irlandei s-au calificat la turneul final al Campionatului European din 2012. Cehia a învins marți echipa națională a Muntenegrului cu scorul de 1-0, în meciul retur al barajului. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Jiracek, în minutul 81.

Irlanda a terminat la egalitate, marţi, pe teren propriu, scor 1-1 , cu naționala Estoniei. Irlandezii au deschis scorul prin S. Ward, în minutul 32, după care estonienii au reușit să egaleze prin Vasiljev, în minutul 57.

În partidele tur, Irlanda a învins, în deplasare, Estonia cu scorul de 4-0, în timp ce Cehia a învins, pe teren propriu, Muntenegru cu scorul de 2-0.