Simona Halep a decis să pună punct mariajului avut cu Toni Iuruc, la nici un an de când și-au jurat iubire veșnică în fața ofițerului de stare civilă. Toamna acesta era programată cununia religioasă și petrecerea de nuntă, care urma să aibă loc pe 13 noiembrie, la Cazinoul din Sinaia, acolo unde erau așteptați peste 300 de invitați.
Totul va fi însă anulat, iar cei doi vor merge acum la notar pentru a semna actele de divorț și, deși decizia a fost luată de comun acord, Simona Halep resimte șocul despărțirii.
Potrivit informațiilor SpyNews, Simona Halep a revenit în țară după eliminarea de la US Open și a fost văzută la locuința unde stătea cu Toni Iuruc, cel care i-a fost soț vreme de aproape un an.
Sportiva nu a fost singură, ci, vizibil afectată de cele întâmplate, a apărut însoțită de cea mai importantă persoană din viața sa, mama, femeia care a făcut eforturi inclusiv ca mariajul celor doi să nu se destrame.
View this post on Instagram
Conform aceleiași surse, Halep a ajuns încărcată la destinație, fiind ajutată de un bărbat să care o geantă și două trolere.