Vasile Blaga: USL încearcă menținerea lui Crin Antonescu la Palatul Cotroceni

Vasile Blaga: USL încearcă menținerea lui Crin Antonescu la Palatul Cotroceni

Președintele PDL, Vasile Blaga, a declarat, luni, că USL încearcă să creeze o stare de confuzie printre judecătorii Curții Constituționale (CCR), cu scopul menținerii lui Crin Antonescu pentru cât mai mult timp la Palatul Cotroceni, în funcția de președinte interimar.

Lucrurile ar trebui să fie foarte clare după deciziile CCR din ultima ședință, vedem toate eforturile USL de a încerca să confuzeze CCR, trimițând mai multe liste, în speranța că vor menține mai mult timp pe Crin Antonescu la Cotroceni, de unde ar trebui să plece„, a spus Blaga.

Acesta a adăugat că cetățenii cu buletine expirate și cei care au domiciliul în străinătate nu pot fi scoși de pe listele permanente, în total existând 18,3 milioane de persoane cu drept de vot.

Nu pot fi scoși de pe listele electorale cetățenii care au actele de identitate expirate sau cetățenii români cu domiciliul în străinătate. Sunt 18,3 milioane de români cu drept de vot„, a încheiat Vasile Blaga.

Vasile Blaga: USL încearcă menținerea lui Antonescu la Cotroceni

Embed: " />
Urmăriți B1TV.ro și pe
`