Diana Șoșoacă s-ar fi filmat în cabina de vot. Scandal la secția de votare unde a votat europarlamentara. Poliția Capitalei face cercetări (VIDEO)

Diana Șoșoacă s-ar fi filmat în cabina de vot. Scandal la secția de votare unde a votat europarlamentara. Poliția Capitalei face cercetări (VIDEO)
Sursa foto: Captura B1 TV

Scandal mare la secția unde a mers Diana Șoșoacă să voteze pentru prezidențiale.

Șoșoacă s-ar fi filmat în cabina de vot

Poliția Capitalei face cercetări după ce Diana Șoșoacă s-ar fi filmat în interiorul cabinei de votare, potrivit Știripesurse.

„Am 6.000 fără ferme de trolii, înțelegi, băi baragladină Georgescu?”, a spus Șoșoacă.

Astăzi, 24 noiembrie 2024, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 6 Poliție au fost sesizați cu privire la faptul că, o femeie, senator în Parlamentul României, ar fi realizat un clip video, în interiorul cabinei de votare.

Verificările sunt continuate de către polițiști din cadrul Secției 6 Poliție, pentru posibila încălcare a normelor art. 55 lit. m) raportat la art 56 alin. (1 ) din Legea nr. 370/2004, privind fotografierea sau filmarea prin orice mijloace a buletinului de vot și în vederea luării măsurilor legale ce se impun.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`