Discuțiile dintre concurenții „Survivor România” devin din ce în ce mai sincere în triburi. Astăzi, de la 20:30, pentru cei care au rămas în competiție, începe o nouă săptămână în care neprevăzutul și jocurile importante merg mână în mână.
Vezi această postare pe Instagram
Faimoșii și Războinicii au învățat să lase în urmă confortul de acasă și viața obișnuită în care au la dispoziție tot ce le-ar trebui. Concurenții au realizat că trebuie să dea tot ce au mai bun pentru a depăși toate provocările competiției.
Concurentul Alin Chirilă se deschide în fața colegilor săi, ca urmare a mesajului vocal pe care l-a primit la ultima recompensă de Comunicare. Acesta își va aminti cum au început certurile cu fratele lui, dar și prin ce emoții a trecut cu problemele de sănătate pe care le-a avut unul dintre copiii lui, numind acest moment „cel mai mare impas din viața noastră”.
Concurenții vor avea parte și de un joc surprinzător care le va aduce răgaz și voie bună, în timp ce se luptă pentru recompensă.
În urmă cu o săptămână, Războinicii au pierdut ambele jocuri de Imunitate, așa că au fost nevoiți să rămână fără un membru al echipei. Astfel că, Alina Radi a părăsit competiția după o perioadă relativ scurtă petrecută la Survivor. Acum, cei din tribul albastru vor să dea totul pe traseu pentru a-și reveni și pentru a rămâne în componența actuală. De cealaltă parte, Faimoșii sunt deciși să continue seria bună și să mai aducă victorii care să le asigure liniștea în Consiliile de Nominalizare.
Daniel Pavel va ține să-i încurajeze pe concurenți pentru atitudinea arătată în primele două luni: „Ați demonstrat că se poate face față acestui Survivor cu zâmbetul pe buze”, a spus acesta.