Momente de groază! Delia Matache, atacată de doi câini mari și agresivi
Delia Matache a trecut recent printr-o experiență care i-a dat fiori. Aflați în vacanță, artista și soțul ei, Răzvan Munteanu, explorau natura departe de agitația orașului. Însă, ceea ce trebuia să fie o plimbare relaxantă s-a transformat rapid într-un moment de panică.
Delia s-a trezit față în față cu doi câini mari și agresivi
În timp ce se plimba, Delia s-a trezit față în față cu doi câini mari și agresivi. Deși animalele aveau stăpân, acesta nu le ținea în lesă, iar prezența lor a speriat-o teribil pe cântăreață. Într-o fracțiune de secundă, singura soluție pe care a găsit-o a fost să se urce într-un copac pentru a se pune la adăpost.
Din fericire, Răzvan era prin apropiere și a intervenit pentru a calma situația, în timp ce Delia se afla în copac, potrivit Cancan.
După ce pericolul a trecut, artista și-a regăsit simțul umorului și a decis să se filmeze în timp ce stătea cățărată în copac și să le povestească fanilor săi ce i s-a întâmplat.
„Situația stă în felul următor: eu m-am urcat într-un brad de frică, pentru că e o doamnă cu doi câini liberi. Nu știu ce câini sunt că au venit spre mine și am fugit… Răzvan se duce să vadă dacă mai sunt. Da, asta s-a întâmplat. Erau mari și agresivi, am uitat să precizez”, a spus Delia, pe Instagram.
„M-am făcut praf”
Surprins de întreaga scenă, Răzvan a reacționat imediat, când și-a văzut soția cocoțată în copac:
„Aoleu! De ce te-ai urcat, mă Bubu, acolo?”, a spus Răzvan.
Din păcate, aventura nu a fost lipsită de urmări, deoarece Delia s-a zgâriat serios în crengile bradului. La final, a avut nevoie de ajutorul soțului pentru a coborî în siguranță.
„Vino puțin să mă ajuți că m-am zgâriat, m-am făcut praf”, a mai spus Delia.