Șefa Secției Speciale a DESCINS la DNA Ploiești: Adina Florea caută camera unde erau audiați martorii ‘neascultători’

Șefa Secției Speciale a DESCINS la DNA Ploiești: Adina Florea caută camera unde erau audiați martorii 'neascultători'
Foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Șefa Secției Speciale, Adina Florea, a mers la sediul DNA Ploiești pentru a face verificări după ce un martor a acuzat că a fost închis ore în șir într-o cameră, fără mâncare sau apă, pentru a fi forțat să dea declarațiile dorite de procurorii Direcției Anticorupție, potrivit Romania TV.

Lucian Onea și Mircea Negulescu au respins acuzațiile, dar nu au convins-o pe Adina Florea.

Potrivit sursei citate, aceasta ar fi găsit camera de care vorbea martorul.

Tags:
Urmăriți B1TV.ro și pe
`
Ultima oră
23:59 - Violențe în București, după ce BEC a respins candidatura lui Georgescu: Susținătorii lui au aruncat cu petarde, pietre și scaune în jandarmi. Aceștia au reacționat cu gaze lacrimogene (VIDEO, GALERIE FOTO)
23:26 - Horațiu Potra instigă la revolte violente, după ce BEC a respins candidatura lui Călin Georgescu: „Mergeți la București cu parul, furca, coasa și toporul”
22:52 - MOTIVARE. De ce a respins BEC candidatura lui Georgescu: „A încălcat însăşi obligaţia de a apăra democraţia”
22:42 - Elon Musk, reacție rapidă după ce BEC a invalidat candidatura lui Călin Georgescu / UPDATE: Musk, trei postări în câteva minute despre cazul Georgescu
22:30 - Crin Antonescu: Georgescu ar trebui lăsat să candideze dacă a respectat legea (VIDEO)
21:57 - CTP: Guvernanții români au intrat într-o competiție de slugărnicie cu așa-zișii suveraniști, pentru a vedea cine-i linge mâna lui Trump dacă ajunge la ea primul (VIDEO)
21:16 - Cristian Tudor Popescu, după reacțiile violente ale susținătorilor lui Georgescu: „Cum sunt suveraniști acești inși, când cu toții acum se pleacă și așteaptă să ia lumină de la SUA, de la Washington, de la Musk, de la Trump?” (VIDEO)
20:51 - Georgescu, după ce BEC i-a invalidat candidatura: „Europa este acum o dictatură, România este sub tiranie”
20:19 - Lasconi: „Reprezentantul USR în BEC a votat pentru candidatura lui Georgescu”. Motivul (VIDEO)
20:08 - Reacții din AUR și POT după ce Biroul Electoral Central a respins candidatura lui Călin Georgescu: „Suntem în dictatură”