Prezență de aproape 200% la o secție de vot din județul Sibiu. Aproape toți votanții sunt înscriși pe listele suplimentare

Prezență de aproape 200% la o secție de vot din județul Sibiu. Aproape toți votanții sunt înscriși pe listele suplimentare
Foto: Pixabay

O secție de vot din județul Sibiu are prezență la urne de aproape 200%. Este vorba despre secția deschisă în stațiunea Păltiniș, unde doar unul dintre cei 19 votanți de pe lista permanentă a fost la urne, iar restul alegătorilor au votat pe liste suplimentare.

Schiorii au ieșit la vot în Păltiniș

Mai exact, la secția din stațiunea Păltiniș, prezența la urne până la ora 15.00, a fost de 184,21%.

Pârtiile de schi s-au deschis, încă de sâmbătă, în Păltiniș, astfel că cei care urcă duminică la cota 1600 pot să se bucure de zăpadă, dar pot să și voteze.

Prezenţa la vot la ora 15.00 a ajuns la 32,02% și a depășit-o pe cea înregistrată în turul 1 al alegerilor prezidențiale din 2019, când a fost de 29,21%. Și-au exprimat opțiunea 5.765.738 alegători.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`
Ultima oră
18:04 - O femeie s-a aruncat în fața metroului, în urmă cu puțin timp. Salvatorii au intervenit de urgență
18:00 - Un bărbat a lovit intenţionat cu maşina trei persoane, după un conflict. El a fost arestat preventiv
17:58 - Câți bani a pierdut Rică Răducanu la păcănele: „E boală grea. Joc de ani de zile”
17:33 - Schimb dur de replici în Comisia de Cultură, după ce George Gima (USR) i-a cerut demisia lui Mihail Neamţu (AUR): „Criticaţi violenţa publică, dar participaţi la ea”
17:27 - Jean-Claude Van Damme, anchetat într-un dosar al DIICOT Iași. Ce acuzații extrem de grave i se aduc celebrului actor
17:22 - Peste 17.000 de tone de gunoi necolectat, pe străzile din Birmingham. Autoritățile au declarat stare de alertă în al doilea oraș ca mărime din Marea Britanie
16:59 - Crin Antonescu, referindu-se la George Simion, autointitulat urmașul lui Georgescu: „Nimeni nu este depozitarul voturilor lui Călin Georgescu” (VIDEO)
16:58 - Favoriții pentru posturile de judecători CCR care se eliberează. Florin „Altă Întrebare” Iordache, printre doritori / Mihaiu (USR): Judecătorii CCR primesc spor de condiții vătămătoare, deși lucrează în Palatul Parlamentului. E o rușine (VIDEO)
16:52 - Nicușor Dan a făcut publice donațiile pentru campania sa electorală
16:28 - George Simion: Au fost date 7 milioane de euro, pentru lobby american, de către susținătorii lui Victor Ponta. Au încercat să inducă această idee că ar avea Ponta susținerea administrației Trump