Noaptea Muzeelor 2011: Cimitirul Bellu își deschide porțile pentru un tur nocturn

Noaptea Muzeelor 2011: Cimitirul Bellu își deschide porțile pentru un tur nocturn

În noaptea de 14 mai 2011, muzeele din România își așteaptă vizitatorii la expoziții, spectacole de teatru și film, proiecții și evenimente speciale. Evenimentul face face parte din șirul de evenimente culturale Ziua Internațională a Muzeelor la care iau parte peste 3.000 de locații din Europa. În România peste 60 de instituții de profil își așteaptă vizitatorii nocturni.

Pentru prima dată în 2011, Cimitirul Bellu este una dintre locațiile care pot fi vizitate cu această ocazie.

Iată locațiile ce pot fi vizitate în București.

Iată instituțiile participante la nivel național.

Urmăriți B1TV.ro și pe
`
Ultima oră
21:17 - Lasconi: „Anul trecut am fost singurul politician care a vorbit despre războiul hibrid – nu ignorați influența Rusiei la alegeri!” / Despre Ponta: „Eu n-aș vota un om care nu mai știe nici el ce e” (VIDEO)
21:09 - Cum s-a produs accidentul din Sibiu dintre un autobuz și o mașină. Șoferul vehiculului a murit carbonizat
21:06 - Elena Lasconi respinge “oferta” lui Nicușor Dan, de a-i lua locul la Primăria Capitalei: Nu mă interesează absolut deloc. Într-o democrație, aceste funcții de primar nu se lasă moșternire (VIDEO)
20:56 - O treime din adolescenții din România spun că nu pot trăi fără rețelele de socializare. Psihologii trag un semnal de alarmă
20:41 - Lasconi: „Eu mă țin de cuvânt, cuvântul meu e contract și o să-l nominalizez premier pe Bolojan”
20:40 - Locul din România în care prețurile apartamentelor au scăzut drastic. „Vremurile sunt incerte”
20:38 - Elena Lasconi, despre George Simion: Eu cred că el nu va intra în turul 2. Nu îmi place să văd chestia asta că vrea binecuvântare de la Georgescu, ca să deschidă gura (VIDEO)
20:27 - Noua decizie STB menită să protejeze controlorii de călătorii violenți. Mai multe agresiuni au avut loc de la începutul anului
20:24 - Elena Lasconi, despre circul făcut de Anamaria Gavrilă în Parlament: Eu nu am mai văzut așa ceva în ăștia 35 de ani. Ce s-ar fi întâmplat dacă un asemenea candidat ajungea la Cotroceni? (VIDEO)
20:23 - Turcia: Opoziţia denunţă o „lovitură de stat” după arestarea lui Imamoglu, principalul rival al lui Erdogan / Lira turcească şi bursa s-au prăbuşit / Ursula von der Leyen: Turcia să respecte valorile democratice