Gabriela Ruse a fost eliminată din turneul WTA din Beijing. Irina Begu și Jaqueline Cristian au avansat în turul doi

Publicat: 26 09. 2024, 15:18

Irina Begu, în vârstă de 34 de ani, a avut o revenire spectaculoasă la Beijing, unde s-a calificat în turul al 2-lea la turneul WTA. Jaqueline Cristian s-a calificat și ea în turneul secund, însă de cealaltă parte, Gabriela Ruse a fost învinsă în primul joc de pe tabloul principal de la Beijing.

Irina Begu a învins-o pe chinezoaica Ye-Xin Ma

Tenismena în vârstă de 34 de ani și locul 103 WTA, a învins-o cu scorul de 1-6, 6-4, 6-1, pe chinezoaica Ye-Xin Ma, după o oră și 54 de minute de joc. Următoarea adversară a Irinei Begu în turul doi de la Beijing este Mirra Andreeva, în vârstă de 17 ani, locul 22 WTA, conform spotmedia.ro.

Jaqueline Cristian s-a calificat în turul doi al turneului WTA 1.000 de la Beijing

Sportiva în vârstă de 26 de ani, locul 80 WTA, s-a calificat în turul doi în cadrul turneului de la Beijing. Cristian a învins-o după o oră și 50 de minute de joc pe unguroaica Anna Bondar, scor 6-1, (7)7-6. În următorul tablou, tenismena o va întâlni pe Barbora Krejcikova, locul 10 WTA, calificată direct în turul secund.

Gabriela Ruse a fost eliminată din primul tur

Din nefericire, Gabriela Ruse, în vârstă de 26 de ani și locul 93 WTA, a fost învinsă încă din primul tur de de Sijia Wei, scor 4-6, 6-7(8).