Brazilia și Columbia, calificate în sferturile CM 2014, după ce au învins Chile, respectiv Uruguay

Brazilia și Columbia se vor întâlni în sferturile Cupei Mondiale 2014, după ce au învins sâmbătă seară, în faza optimilor, de Chile, respectiv Uruguay.

Brazilia s-a calificat cu scorul de 4-3, învingând Chile la loviturile de departajare, după ce la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost egal, 1-1.

Pentru Brazilia a marcat David Luiz ’18, iar pentru Chile a înscris Sanchez ’32.

Columbia a învins selecționata Uruguayului, cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de James Rodriguez în minutul 28 și 50.