Victorie pentru naționala României în meciul cu Macedonia de Nord, scor 3-2: Tricolorii au debutat cu dreptul în preliminariile CM 2022

Naționala de fotbal a României a învins echipa Macedoniei de Nord, scor 3-2 în meciul disputat joi seară pe Arena Națională din Capitală. Tricolorii au fost egalați de la 2-0 în primul meci dinpreliminariileCampionatul Mondial 2022, care va avea loc în Qatar.

Scorul a fost deschis, în minutul 28 de Florin Tănase, care a înscris cu un șut în colțul lung. În minutul 50, tricolorii au majorat avantajul, printr-o reușită a lui Valentin Mihăilă, potrivitdigisport.ro.

Oaspeții au redus din diferență în minutul 84, prin golul lui Ademi, iar un minut mai târziu au stabilit egalitatea, printr-o acțiune a lui Trajkovski.

Cel care a adus victoria selecționatei României a fost Ianis Hagi, printr-un gol marcat în minutul 86, după o pasă a lui Răzvan Marin.

Macedonia de Nord a mai avut un gol anulat pentru ofsaid în prelungiri.

Duminică, România va întâlni naționala Germaniei.