Steaua – Zurich, 1-1, în etapa a treia din Europa League. Echipa lui Reghecampf, emoții pentru calificarea în primăvara europeană

Steaua a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, meciul jucat contra lui Zurich, în cel de-al treilea meci din grupele Europa League.

Steaua a început mai bine partida, iar în minutul 16 a avut o bară prin Adi Popa.

Două minute mai târziu, oaspeții au avut o ocazie imensă prin Moussa Kone care a reluat cu călcâiul din careul mic al Stelei, după un corner, însă portarul Stelei, Florin Niță, a avut o intervenție de excepție și a evitat deschiderea scorului.

După ce cele două echipe s-au întrecut în ratări s-a intrat la cabină la egalitate, 0-0.

În actul secund, echipa lui Reghecampf a deschis scorul în minutul 63 prin Golubovic care și-a trecut în palmares primul gol în tricoul vicecampionei.

Cu patru minute înainte de final, Zurich a egalat prin Moussa Kone, iar partida s-a încheiat 1-1.

În celălalt meci al grupei, Osmanlispor și Villarreal au dat-o și ele la pace într-un meci de 2-2.