Victorie pentru tricolori în Austria: România – Grecia, 3-1. Românii au dominat meciul

Victorie pentru tricolori în Austria: România - Grecia, 3-1. Românii au dominat meciul

Naționala României a învins, marți seară, Grecia într-un meci amical, cu scorul de 3-1. Tricolorii s-au impus cu trei goluri superbe, marcate de Torje, Tănase și Chipciu.

Primul gol al partidei a fost reușit de Gabriel Torje, în minutul 17, cu un șut de la circa 20 de metri de poarta adversă.

Grecii au egalat prin Karagounis, în minutul 33, după ce a executat excelent o lovitură liberă.

În minutul 61, Marius Nicuale a prelungit cu capul un balon, iar Tănase a marcat din unghi, cu un șut puternic sub transversală.

Chipiciu a profitat, în minutul 81, de o greșeală a grecilor și a trimis ușor pe lângă portarul Greciei.

România – Grecia, 3-1 scor final.