Radu Drăgușin, cartonaș roșu după doar opt minute. Românul a comis o gafă în startul meciului și a lăsat-o pe Tottenham în 10 oameni

Sursa foto: Hepta.ro / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Radu Drăgușin a fost titular în duelul dintre Tottenham și Qarabag din prima etapă a fazei de ligă din Europa League, dar a primit un cartonaș roșu în minutul 8 și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică.

Radu Drăgușin, cartonaș roșu după o gafă

Internaționalul român a fost titularizat de Ange Postecoglu în apărarea lui Spurs, dar a gafat după circa opt minute, când s-a plasat greșit la o pasă primită din partea unui coechipier și s-a văzut nevoit să faulteze din postura de ultim apărător.

Drăgușin a primit roșu direct pentru gestul său și a lăsat-o pe Tottenham în 10 oameni din minutul 8.

Trupa engleză a părut să nu resimtă inferioritatea numerică, pentru că a învins-o clar pe Qarabag, scor final 3-0.

Pentru Radu Drăgușin a fost a doua titularizare în opt zile la echipa de club, pentru care evoluase și în Cupa Ligii Angliei, pe 18 septembrie, când a fost acuzat că ar fi greșit la golul lui Coventry.