Momente de nedescris în Turcia. Suporterii au incendia stadionul, supărați că echipa lor a retrogradat (VIDEO)

Momente incredibile au avut loc în Turcia la finalul meciului dintre Eskișehirspor și Istanbul BB, informează DigiSport.

După ce oaspeții au câștigat meciul cu 2-1 grație unui gol marcat în minutele de prelungire, fanii echipei Eskișehir care a retrogradat și-0i vărsat nervii pe stadion, dându-i foc.

După înscrierea golului care a trimis echipa lor în liga secundă, suporterii de la tribuna a doua au dat foc scaunelor și au intrat pe teren.

Trei suporteri au fost transportați la spital, fiind răniți.

#DIRECT_ONE_c2a3wl#