Istvan Kovacs, criticat de antrenorul lui Napoli după înfrângerea cu AC Milan din turul sfertului de Champions League

Istvan Kovacs, arbitrul român care a condus la centru partida dintre AC Milan și Napoli, a fost criticat voalat de antrenorul napoletanilor, Luciano Spalleti, pentru prestația din meciul de miercuri seară.

Istvan Kovacs, criticat de antrenorul lui Napoli

Prima manșă a sfertului de finală dintre AC Milan și Napoli s-a jucat miercuri seară pe San Siro, cu o brigadă de arbitri români la centru, și a fost câștigat de gazde cu 1-0.

„Aș fi vrut un cartonaș galben pentru Krunic, care a făcut 4-5 faulturi mai rele decât cel pentru care Zielinski a fost avertizat. Dar astea sunt lucruri italienești, nu vorbesc despre arbitru. Nu voi comenta eu, o va face Rosetti (n.r. – șeful arbitrilor la UEFA).

Iar fanionul rupt de Leao… toți copiii din lume care au urmărit meciul au primit mesajul că «poți zdrobi fanioanele și nimic nu ți se va întâmpla», că pot da cu piciorul în orice de pe teren. Un gest nesportiv, care dă liber la așa ceva, un lucru incredibil care va scrie istorie în fotbal”, a precizat Spalletti, citat de Sky Italia, potrivit GSP.